0
 x 
Кошик порожній
Сервісний центрРемонти, запчастини, консультації
Великий склад
Власний імпорт товарів
Кращі ціни
Широкий асортимент

Автоматизація процесів є вирішальним чинником підвищення ефективності роботи, а використання принтерів для друку етикеток - одна із складових етапів автоматизації обліку товарів чи основних засобів. Ви вибираєте принтер етикеток? Ця стаття допоможе визначити, який принтер штрих-коду вибрати.

По-перше, необхідно визначитися, наскільки довговічною має бути етикетка. Є два типи етикеток – термоетикетки (етикетки з термочутливим покриттям) та термотрансферні етикетки. Термоетикетки служать максимум півроку і згодом вицвітають, жовтіють і піддаються стиранню. За потреби довготривалого збереження інформації, тексту або штрих-коду варто використовувати термотрансферні етикетки (паперові або синтетичні). Залежно від типу друку та використовуваних етикеток принтери поділяються на два великі класи: термопринтери та термотрансферні.

Перші створюють зображення подібно до друкуючого пристрою факсового апарату, коли головка принтера впливає термонагріванням на термочутливий папір (етикетки).

Термодрук термопринтер етикеток

Термотрансферні принтери друкують за рахунок перенесення фарби з стрічки, що фарбує, встановленої в принтері, на етикетку за допомогою гарячої термоголовки. Фарба спалюється в етикетку в той момент, коли вона простягається між термоголовкою та притискним валом усередині принтера.

Термотрансферний друк

Чому друк етикеток на спеціалізованих принтерах вигідніший у порівнянні з використанням звичайного принтера? Насамперед, оскільки вони адаптовані друку штрихового коду, тобто. мають вбудовані механізми для створення штрих-коду найрізноманітніших символік. Крім того, як витратні матеріали вони використовують рулони етикеток.

По-друге, слід визначитися з розмірами етикетки та максимальним добовим навантаженням. Якщо площа нанесення і сам штрих-код невеликі, а також потрібно розмістити трохи тексту - в такому випадку підійдуть термопринтери або термотрансферні настільні принтери для етикетки з максимальною шириною до 58 мм (Godex DT2/ZD 420d). Але необхідно врахувати, що такі принтери штрих-коду не зможуть друкувати понад 2500 етикеток на день. Для друку на ширших етикетках економним рішенням стане принтер GP-3120TUB із низькою ціною та максимальною шириною етикетки 82 мм.

Для великих обсягів друку потрібно використовувати напівпромислові та промислові принтери штрих коду. Для нанесення великої кількості інформації про товар на великі за розмірами етикетки ідеально підійдуть такі принтери штрих-кодів: наприклад, настільні Godex G500 / Zebra GK 420t для друку не більше 4800 етикеток в день, напівпромислові термотрансферні Zebra ZT220 для друку 7500 етикеток в день, промислові термотрансферні GoDEX ZX 1200i та Zebra ZT420 – 12000 штук на день, а для цілодобового друку підійдуть принтери етикеток Zebra 110xi4.

По-третє, потрібно визначитися з роздільною здатністю друку. Стандартна роздільна здатність друку - 203 dpi. Для досягнення чіткого друку дуже дрібного тексту або штрих-коду, а також для друку картинок та логотипів використовуються принтери етикеток з високою роздільною здатністю (300 dpi або 600 dpi).

При виборі термопринтера слід також знати, в яких умовах він працюватиме, а саме: в офісних або складських. У запилених, вологих приміщеннях, у приміщеннях з ризиком пошкодження обладнання рекомендується встановлювати напівпромислові та промислові термотрансферні принтери етикеток із захищеними корпусами (наприклад, Zebra 110Xi4).

Фахівці нашої фірми завжди раді проконсультувати вас, якщо перед вами стоїть завдання купити принтер етикеток.

avtor-Svitlana